CMS یا سیستم مدیریت محتوای WordPress چیست؟

حتی اگر هرگز با WordPress کار نکرده اید ، این شانس خوب را دارید که در مورد این سیستم مدیریت محتوا یاCMS مطلع شوید. وردپرس از زمان اولین رونمایی در سال 2003 ، به سرعت محبوبیت خود را بدست آورد ، و هنگام ساخت و مدیریت وب سایت یا وبلاگ به یکی از بهترین و پرکاربردترین راه حل های نرم افزاری تبدیل شد. امروزه ، وردپرس هم به افراد مبتدی و هم حرفه ای ها کمک می کند. این می تواند شما را با شغلی تمام عیار و یا اتفاقاتی در این میان سرگرم کند.

#WordPress چیست و چرا این سیستم مدیریت محتوا یا #CMS محبوب است؟

وقتی تصمیم دارید اولین وبلاگ خود را با WordPress بسازید ، بهتر است که تفاوت های WordPress.com و خود میزبان وردپرسWordPress.org  را بدانید. در متن زیر ، ما فقط به این دلیل که پیش از نسخه WP.com آمده ، روی نسخه خود میزبان WP تمرکز می کنیم.

تاریخچه مختصر وردپرس

در ابتدای کار ، توسعه دهندگان WordPress را به عنوان ابزاری برای وبلاگ نویسی که به زبان PHP نوشته شده بود تصور می کردند که به افراد کمک می کند تا با انتخاب ساده یک طراحی ، انتخاب چند ابزارک که متن ، تصویر یا تقویم ها را نمایش می دهد و با اضافه کردن محتوا ، به سرعت بلاگ بسازند. وردپرس برای ایجاد یک محیط کاربر پسند و نوشتن شاهکارهای جدید ایجاد شد و سالها طول کشید تا وردپرس شروع به جذب گروه های بزرگتری از کاربران خود کند، تا اینکه به محبوبیت کنونی خود رسید.

نسخه به نسخه، افراد سخت کوش به طور رایگان کار کرده اند تا بستری را تهیه کردند که از ایده اولیه خود پیشی گرفت. وردپرس که یک ابزار ساده وبلاگ نویسی بود، یه سمت تبدیل شدن به  یک سیستم مدیریت محتوای کامل  CMS کرده است. اگرچه در ابتدا به عنوان نسخه “ابزار وبلاگ نویسی”  تبلیغ می شد و با آن ارتباط برقرار می شد، ولی اکنون به راحتی به پلتفرمی تبدیل می شود که از تجارت الکترونیکی ، سایتهای خبری و اساساً هر نوع سایتی دیگر پشتیبانی می کند. این زمانی است که برای یک مجموعه بزرگتر از توسعه دهندگان وب جذاب شد و واقعاً خاموش شد.

به همین دلیل ، تقریباً از هر4 وب سایت در اینترنت، یک وب سایت از دستیار وردپرس برای توانمندسازی خود استفاده می کند.

وردپرس سیستمی محبوب است

براساس w3Techs، وردپرس مسئولیت 28٪ از کل وب سایت ها را بر عهده دارد ، و مشخص است که بسیار گسترده تر از رقبای خود مانند جوملا ، دروپال ، مگنتو و بلاگر است.

تعداد کاربران ، سایتها ، پست ها و سایر محتوای وردپرس به تعداد ده ها و صدها میلیون نفر می رسد. به سختی می توانید آن رقم ها را تصور کنید.

قدرت متن باز (Open Source)  بودن

احتمالا اگر وردپرس کاملاً رایگان نبود، به این میزان محبوب نمیشد. وردپرس با داشتن یک سیستم عامل منبع باز ، این شانس خود را برای جذب کاربران بیشتر از آنچه در صورت محصولی پرداخت شده بود ، بدست آورد. همچنین ، داشتن صدها برنامه نویس بسیار ماهر که به صورت رایگان روی ویژگی های جدید کار می کنند این امکان را به همه می دهد که از پشتیبانی مداوم WP استفاده کنند. بهترین بخش این است که شما حتی مجبور به درخواست آن نیستید. توسعه دهندگان مرتباً بر روی رفع اشکالات و معرفی ویژگی های جدید بطور منظم ادامه می دهند.

به دلیل مفهوم متن باز ، WordPress در بیش از 50 زبان موجود است! همچنین ده ها ترجمه وجود دارد که هنوز نیاز به کار دارد. همچنین می توانید به طور فعال در ترجمه CMS به زبان خود شرکت کنید.

قدرت در اعداد است

وردپرس از ابتدا تاکنون با کاربران خود مهربان بوده است. این ارتباط افرادی بوده است که در پروژه های مشابه کار کرده اند و همیشه به سمت جامعه گرایش داشته اند. اگر یک مبتدی کامل یا یک متخصص فصلی باشید که از یک وبلاگ درآمد کسب می کنید ، به لطف تعداد زیادی از گروههای مختلف اجتماعی که به آن اختصاص داده شده است ، در خانه با WP احساس راحتی خواهید کرد.

سایت ها و تالارهای بی شماری (از جمله تالار اصلی وردپرس) وجود دارد که می توانید چیزهای جدید را یاد بگیرید ، با افراد ملاقات کنید و وب سایت خود را رشد دهید. وردپرس حتی موفق شد مردم را از خانه های خود بیرون کند. WordCamps های بی شماری وجود دارد – رویدادهای سازمان یافته ای که زنان و مردان علاقه مند به این سیستم مدیریت محتوای خاص را به هم وصل می کند. مهم نیست که در کجا زندگی می کنید ، احتمال وجود یک رویداد سالانه در جایی در محله شما وجود دارد.

سایتی را بدون کدگذاری ایجاد کنید

همه آن توسعه دهندگان اطمینان داده اند که اگر کاربران واقعاً نمی خواهند یک خط کد بنویسند میتوانند از وردپرس استفاده کنند. بنابراین اگر تازه شروع به یادگیری وب می کنید و فقط می خواهید یک وب سایت ساده ایجاد کنید، پس WP را یاد بگیرید ، زیرا یک روش عالی برای سهولت در دنیایی است که در ابتدا ممکن است ترسناک و پیچیده به نظر برسد.

WordPress کاربر پسند است

شما می توانید چند ساعت اول وب سایت خود را ایجاد کنید ، و لازم نیست بدانید منظور از HTML ، CSS ، PHP یا MySQL چیست. برای تنظیم وبلاگ خود به کمک نیاز دارید؟ بگذارید به شما کمک کنیم!

شاید از دوستان خود شنیده باشید که “باید از WP استفاده کنید” یا اینکه “WP بهترین است”. این نظرات کاملاً مغرضانه است که براساس آنچه شما از CMS یا نوع سایتی که می خواهید ساخته شده متفاوت است. اما ، صرف نظر از آنچه شما نیاز دارید تضمین می کنیم که حداقل باید استفاده و یادگیری نحوه استفاده از وردپرس را در نظر بگیرید. ورود به WP و شروع به انجام کار بسیار ساده است اما در عین حال ، بعد از یادگیری کمی متوجه خواهید شد که این امکانات بی پایان است و WP همچنان در حال پیشرفت و ارتقا است و کاربران نیز روز به روز در حال رشد هستند. حتی اگر به دنبال وب سایتی حرفه ای هستید ، در مورد WP فکر کنید در حالی که لازم نیست برنامه نویس باشید. نوشتن ، ترجمه ، مدیریت ، طراحی امثال اینها کارهایی هستند که می توانند براساس WP و مبتنی بر آن انجام شوند – فقط باید یادگیری اصول اولیه را شروع کنید.

نتیجه

WordPress به محبوب ترین بستر برای توسعه وبلاگ ها و وب سایت ها تبدیل شده است. دلایل زیادی برای آن وجود دارد ، و ما فقط به مواردی از این مقاله اشاره کردیم. اکنون که با وردپرس آشنا شدید ، وقت شماست که آن را حتی بهتر بشناسید. اگر تصمیم دارید وب سایت جدید خود را با WordPress شروع کنید ، با ما باشید و ما در هر مرحله از ماجراجویی جدید خود به شما کمک خواهیم کرد.

(1) Comments

Leave a Reply