5 اصل اساسی SEO

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) سنگ بنای تجارت الکترونیک مدرن است. اگر فروشنده تجارت الکترونیکی هستید .بسیاری از مطالعات اهمیت SEO را نشان داده اند و در اینجا چند آمار برای اثبات آن آورده شده است:

 

تقریباً 93٪ از کل بازدیدها از یک موتور جستجو حاصل می شود.

75٪ از کاربران هرگز از صفحه اول نتایج جستجو عبور نمی کنند.

بیش از 60٪ از بازاریابان می گویند بهبود سئو و افزایش حضور ارگانیک اصلی ترین اولویت بازاریابی ورودی آنها است.

اولین موقعیت در نتایج جستجوی ارگانیک گوگل 32٪ نرخ کلیک دارد.

با در نظر گرفتن همه این ارقام ، این مسئله این نیست که آیا شما باید یک استراتژی SEO خوب برای وب سایت خود ایجاد کنید بلکه مهم است که چگونه این کار را به بهترین شکل انجام دهید. در اینجا اصول اساسی SEO برای افزایش بازدید وب سایت در طولانی مدت آورده شده است.

مطالب مرتبط:

9 نکته برای مبتدیان سئو

 

بهینه سازی کلمات کلیدی

اگر سئو SEO لنگرگاه تجارت آنلاین باشد ، کلمات کلیدی عنصر اصلی سئو هستند. برای تأثیر بیشتر بر الگوریتم های موتور جستجوی Google ، هر صفحه در وب سایت شما باید از استراتژی کلمات کلیدی با دقت طراحی شده پیروی کند.به همین دلیل شما برای هر صفحه به یک کلمه کلیدی خاص نیاز دارید. در اینجا متداول ترین روش ها برای یافتن کلمات کلیدی برای موضوعات شما وجود دارد:

 

Brainstorming: اولین قدم نوشتن کلمات کلیدی است که می توانید به تنهایی فکر کنید.

Keyword Planner: گوگل Keyword Planner را برای کمک به مدیران وب در رسیدن به مخاطبان هدف ایجاد کرد.

جستجوهایGoogle: همچنین می توانید صفحات مربوط به مشاغل را جستجو کرده و هنگام نوشتن سوال ، پیشنهادهای Google را مشاهده کنید.

وب سایت های پرسش و پاسخ: سایت هایی مانند Quora هر روز هزاران سوال دریافت می کنند. برای دیدن سوالات متداول آن را بررسی کنید و صفحاتی ایجاد کنید که دقیقاً به همان سوالات پاسخ دهند.

 

تگ های عنوان (Title Tags)

تگ های عنوان جزو عنصر دوم SEO هستند که باید آنها را در نظر بگیرید زیرا الگوریتم های موتور جستجو عناوین شما را تجزیه و تحلیل می کنند تا موضوع را تشخیص دهند و آن را در میان پست های مشابه قرار دهند. کلمات کلیدی از این نظر نقش اصلی را بازی می کنند.

 

هر عنوان باید نزدیک به آغاز یک کلمه کلیدی داشته باشد ، به Google اجازه می دهد ارتباط محتوای شما را تشخیص دهد. علاوه بر این ، می توانید نام تجاری را در یک عنوان قرار دهید زیرا این امر باعث می شود خوانندگان بالقوه بتوانند درک کنند که چه کسی در پشت پست پنهان شده است.

 

تیترها همچنین باید جذاب باشند ، به این معنی که باید علاقه کاربران را برانگیزد. عنوان خوب به عنوان فراخوان  عمل می کند این افراد را به تعامل با محتوای شما دعوت می کند. اگر از کارایی عنوان مطمئن نیستید ، به ابزارهای آنلاین مانند CoSchedule Headline Analyzer مراجعه کنید. این برنامه یک نمره برای عنوان شما  ایجاد می کند و ساختار کلی ، دستور زبان و خوانایی عنوان شما را تجزیه و تحلیل می کند.

 

توضیحات متا(meta description)

اگرچه کلمات کلیدی متا دیگر در دنیای جستجوگرها تاثیری نمی گذارند ، ولی سایر ویژگی ها مانند توضیحات متا هنوز هم یک مشارکت کننده در سئو می باشد. یک کاربر عادی قبل از باز کردن یک صفحه وب به دو چیز نگاه می کند -عناوین و توضیحات متا.

مورد آخر همیشه در زیر عنوان صفحه وب در نتایج جستجوی Google نمایش داده می شود. موتورهای جستجو کلمات کلیدی را در توضیحات متا برجسته می کنند ، بنابراین آن را به یک تقویت کننده اصلی CTA تبدیل می کنند – این افراد را ترغیب می کند روی لینک کلیک کنند و محتوای شما را بررسی کنند.

برای جذابیت بیشتر مطالب خود برای یک کاربر عادی ​​، از محتوای چندرسانه ای بهره ببرید. به عنوان مثال ، بررسی محصولات بهترین نتیجه را برای خرده فروشان آنلاین ایجاد می کند. این نوع محتوای ویدئویی به کاربران امکان می دهد تا در مورد محصولات یا خدمات شما بیشتر بیاموزند و آنها را ترغیب می کنند تا هنگام مشاهده خرید را انجام دهند.

 

محتوای با کیفیت بالا منتشر کنید

می توانید تک تک ترفندهای جستجوگرها را در دنیا بیاموزید و به کار ببرید ، اما تا زمانی که محتوای با کیفیت بالا را در وب سایت خود منتشر نکنید ، به شما در جذب بازدید کمک نمی کند. شما فقط باید پست های مربوطه را ایجاد کنید ، پدیده های مربوط به مکان را توضیح دهید و مشکلات کاربران را حل کنید.

 

به همین دلیل پست های وبلاگ طولانی تر می شوند – برای نوشتن یک تحلیل خوب و پوشش مضامین از هر زاویه ، کلمات بیشتری لازم است. طبق تحقیق ، ایده آل طول پست وبلاگ در حال حاضر حدود 1600 کلمه است. با این حال ، متن ساده فقط می تواند شما را تا اینجا برساند.

 

برای جذابیت بیشتر مطالب خود برای یک کاربر در سطح معمولی​​، از محتوای چندرسانه ای بهره ببرید. به عنوان مثال ، بررسی محصولات بهترین نتیجه را برای خرده فروشان آنلاین ایجاد می کند. این نوع محتوای ویدئویی به کاربران امکان می دهد تا در مورد محصولات یا خدمات شما بیشتر بیاموزند و آنها را ترغیب می کنند تا هنگام مشاهده خرید را انجام دهند.

بررسی SEO

اگر بخواهید در دراز مدت همان سطح بهره وری از وب سایت را حفظ کنید ، یک بررسی منظم سئو اجباری است. هر چند وقت یک بار باید کل وب سایت را بررسی کنید و نقاط ضعفی را پیدا کنید که سرعت شما را کند می کنند. این مجموعه ای از روش های مختلف است:

 

1.هر صفحه را از نظر عنوان و توضیحات بررسی کنید.

2.بهینه سازی کلمات کلیدی را برای هر پست بررسی کنید.

3.ساختار URL مقالات خود را تجزیه و تحلیل کنید.

4.برچسب های ALT را روی تصاویر بررسی کنید.

5.آزمایشی را برای  موبایل-فرندلی بودن انجام دهید تا ببینید وب سایت شما  برای استفاده از تلفن های هوشمند بهینه شده است.

 

تمام این مراحل به شما کمک می کند تا مقدار SEO وب سایت را دریابید. همچنین نقایص و کاستی ها را برجسته می کند ، بنابراین می توانید محتوا را بهبود بخشید یا عناصر از دست رفته را برای افزایش پتانسیل سئو اضافه کنید.

 

نتیجه

SEO مهمترین استراتژی در تجارت آنلاین است. این مجموعه اصول کاملی را شامل می شود که باعث می شود وب سایت شما برای جستجوگران Google بیشتر دیده و جذاب شود. اجرای این 5 اصل اساسی SEO به شما کمک می کند تا میزان بازدید وب سایت خود را افزایش داده و احتمال فروش بیشتر را بهبود ببخشید.

 

 

Leave a Reply