11 روند SEO و تغییراتی که در سال 2021 بر کسب و کار تأثیر می گذارد!

بهترین روش ها برای بهینه سازی موتور جستجو سال به سال ادامه می یابد. همانطور که متخصصان آژانس کاملاً خوب می دانند ، هر مشاغلی که نمی خواهد در سمت اشتباه یک الگوریتم جدید یا تغییر عمده موتور جستجو قرار بگیرد ، باید از آخرین روندها و تغییرات مطلع باشد تا تأثیر احتمالی آنها را درک کند.

 

آگاهی از آنچه در حال پایین آمدن است ، می تواند به یک طرح تجاری کمک کند و از مجازات های احتمالی یا افت گسترده در رتبه بندی سایت آن جلوگیری کند. در زیر ، 11 کارشناس از شورای آژانس Forbes برخی از روندها و تغییرات SEO را بررسی می کنند که احتمالاً بر نحوه بازاریابی و تبلیغات آنلاین کسب و کارها برای جلب مخاطبان هدف تأثیر می گذارد.

مطالب مرتبط:

SEO Analytics

چه تفاوتی بین Semrush و Google Analytics وجود دارد؟

تفاوت بین SEO و SEM چیست؟

ترندهای seo در سال 2021

1. سئو موبایل

 

تأثیرگذارترین روند این است که SEO موبایل چقدر است. بیشتر افراد بیشترین جستجوی خود را از طریق دستگاه تلفن همراه انجام می دهند. اگر شما برای دسکتاپ و  برای موبایل سئو می کنید ، مطمئناً ممکن است رتبه دسک تاپ شما بالاتر باشد ، اما رتبه بندی موبایل شما بسیار ناگوار باشد. تمرکز بر سئوی موبایل مهم است و فقط بیشتر خواهد شد.

2. جستجوی zero-click!

 

لیست های جستجوی محلی را دست کم نگیرید. سئوی محلی به دلیل افزایش مداوم جستجوهای کلیک صفر ، جایی که نتایج جستجوی برتر پاسخ را از طریق خود SERP ارائه می دهند ، بسیار مهم است. بسیاری از جستجوهای با کلیک صفر محلی هستند ، بنابراین ایجاد یک نمایه لینک دهی  و راه اندازی حساب Google برای کسب و کار من بسیار ضروری است.

3. جستجوی صوتی

 

جستجوی صوتی ، بدون شک قصد دارد نحوه تعامل جهان با موتورهای جستجو را تغییر دهد. نمونه ی یک  مکالمه به صورت روزمره در حال انجام است و مسابقه هوش مصنوعی به جهانی که در آن می توانیم قبل از اینکه کاربران از آنها سوالاتی داشته باشند پاسخ دهیم ، مطمئناً باعث تغییر چشم انداز سئو می شود. این اوقات هیجان انگیز است! هدف نهایی برای هر کاری کارآیی بیشتر آن است و جستجوی صوتی این کار را انجام می دهد.

4. محتوای هدف

یک روند عمده در جستجوگرها که در سال 2021 ادامه خواهد یافت ، داشتن محتوای هدف در کلاس با نظم کاربر است. برای داشتن رتبه خوب این یک ضرورت است. ما همچنان خواهیم دید که وب سایت هایی با استفاده از تکنیک های SEO کلاه سیاه بازدید و رتبه بندی خود را از دست می دهند. برای نوشتن در مورد موضوعاتی که افراد در جستجوی آن هستند ، باید تحقیق هوشمند کلید واژه ها را انجام دهید ، سپس محتوای رقبای خود را مطالعه کرده و چیز بهتری ایجاد کنید .

5. محتوای خرید محور

 

جدا از هر تغییر الگوریتم فنی ، که اکثر آنها خارج از کنترل شما هستند ، به سادگی اطمینان حاصل کنید که محتوای شما جستجوگر و خریدار محور است و نه فقط کپی متن.  مفید باشید و مشکلات خاصی را که خریدار شما به دنبال حل یا رفع آن است برطرف کنید. به جای تلاش برای بزرگ نمایی از موتورهای جستجو ، بر روی کاربر خود تمرکز کنید. سایت شما عملکرد بهتری خواهد داشت و بنابراین رتبه بهتری دارد.

6. محتوای ویدئو

با افزایش تأثیر YouTube بر SEO ، لازم به یادآوری است که استراتژی SEO شما باید یک مولفه ویدیویی داشته باشد. این فیلم ها باید کلمات کلیدی هدف را بیان کنند و برای جستجو بهینه شوند. همچنین می خواهید ویدیویی را در صفحه لندینگ خود قرار دهید که همان کلمه کلیدی را هدف قرار دهد.

7. Core Web Vital

 

امسال بیش از هر زمان دیگری ، SEO بر روی کاربر تمرکز خواهد کرد. در ماه مه ، Core Web Vital ها به عنوان یک عامل رتبه بندی ، برجسته می شوند. این بدان معنی است که وب سایت ها برای ایجاد ده کاربر برتر در SERP ، باید از جمله تجربه بارگیری سریع و پاسخ و پیمایش آسان تلفن همراه ، بهینه شوند. هرچه وب سایت شما بیشتر بر روی تأمین نیازهای کاربران متمرکز باشد ، نتایج سئو شما بهتر خواهد بود.

8. الگوریتم SMITH Google

 

الگوریتم جدید گوگل ، SMITH (سلسله مراتبی مبتنی بر Hierarchical) ، الگوریتم BERT (نمایشگرهای رمزگذار دو طرفه ) را ایجاد می کند تا به Google اجازه دهد اهداف و صفحات عمیق تر و طولانی تر را درک کند.  این امکان را فراهم می کند تا به جای اختصاص صفحات مختلف لندینگ به موضوعات مختلف ، موضوعات متعدد (مرتبط) را در یک صفحه قرار دهید.

9. تغییر چیدمان تجمعی

 

اگر در بازاریابی ، تبلیغات یا روابط عمومی فعالیت می کنید ، شغل شما شامل SEO می شود و CLS یکی از بزرگترین تغییرات در  امسال است. هنگامی که محتوای سایت ناگهان جابجا می شود ، کاربران آن را تجربه می کنند و باعث کلیک های اشتباه می شوند. گوگل گفته است که در ماه مه به یک فاکتور رتبه بندی تبدیل خواهد شد ، به این معنی که بر نتایج جستجو تأثیر می گذارد ، بنابراین این چیزی است که همه بازاریابان باید در رادار خود داشته باشند.

10. نمایش بیشتر و کمتر گفتن

 

امروزه ، SEO به جای فقط کلمات کلیدی و تعداد کلمات ، تحت تأثیر زمینه است. فکر کنید: گرافیک ، فیلم و حتی خلاقیت های صوتی جذاب. ما در دنیایی هستیم که توجه شکسته شده و هر توجهی که بتواند جلب کند باید با دقت پرورش یابد. سئو سایت فقط ابتدای سفر است. سئو نه تنها نیاز به جلب توجه دارد ، بلکه می تواند آن توجه را نیز تبدیل کند. – برنارد می ، سمت های ملی

 

11. بک لینک با کیفیت بالا

 

جان مولر ، مدافع کیفیت جستجوی گوگل ، اخیراً اظهار داشت که یک بک لینک با کیفیت عالی از یک سایت خبری با رده بالا از میلیون ها پیوند با کیفیت پایین از وب سایت های دیگر ارزشمندتر است. این بدان معناست که اگر روابط عمومی را به خوبی انجام می دهید ، بهتر از این است که با یک شرکت سنتی سئو کار کنید. SEO فنی و روابط رسانه ای ترکیبی قدرتمند برای آینده جستجو هستند.

Leave a Reply