تفاوت بین SEO و SEM چیست؟

تفاوت بین SEM و SEO

بزرگترین تفاوت بین این دو کلمه  این است که بهینه سازی موتور جستجو (SEO) برای به دست آوردن بازدید از نتایج جستجوی ارگانیک ، بهینه سازی یک وب سایت متمرکز شده است. از طرف دیگر ، هدف بازاریابی موتور جستجو (SEM) بدست آوردن میزان بازدید و مشاهده از طریق جستجوی ارگانیک و جستجوی پولی است.

 

مطالب مرتبط:

ترندهای seo در سال 2021

5 اصل اساسی SEO

شاخه های بازاریابی دیجیتال

9 نکته برای مبتدیان سئو

نتایج جستجوی Google به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:

نتایج جستجوی پرداخت شده و نتایج جستجوی ارگانیک

Search Engine Results Page Paid And Organic

هدف سئو در رتبه بندی وب سایت شما در نتایج جستجوی ارگانیک است.

SEO Is About Improving A Sites Organic Ranking

همچنین می توانید وب سایت خود را در قسمت پرداخت نتایج جستجو از طریق پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) دریافت کنید.

Get Your Website In The Paid Area Of The Search Results

SEO جایی است که شما 100٪ بر رتبه بندی در نتایج ارگانیک تمرکز می کنید. SEM زمانی است که شما برای به دست آوردن بازدید از موتورهای جستجو به SEO و PPC ضربه می زنید.

بله ، SEM اصطلاحی گسترده است که شامل SEO و PPC است. این بدان معنی است که SEO در زیر چتر SEM قرار می گیرد.

با خارج شدن این توضیح ، اجازه دهید به برخی از تفاوتهای عمده بین SEM و SEO بپردازیم.

 

SEO در مقابل SEM: ویژگی های اصلی

بررسی اجمالی سئو

SEO بهینه سازی مداوم یک وب سایت برای رتبه بندی در صفحات ارگانیک و نتایج غیرمستقیم موتور جستجو (SERP) است.

Google از 200+ سیگنال رتبه بندی در الگوریتم خود استفاده می کند. همانطور که گفته شد ، SEO را می توان به چهار زیر مجموعه اصلی تقسیم کرد: SEO در صفحه ، SEO خارج از صفحه ، SEO تکنیکال و علائم تعامل کاربر.

SEO در صفحه(On-Page SEO):

این جایی است که شما وب سایت خود را در مورد کلمات کلیدی که مشتری هدف شما در Google ، Bing و سایر موتورهای جستجو می کند ، بهینه می کند. به عنوان مثال ، یکی از بهترین روش های SEO در صفحه این است که کلمه کلیدی اصلی خود را در برچسب عنوان ، توضیحات متا و URL صفحه وب خود قرار دهید.

سئو خارج از صفحه (Off-Page SEO):

سئو خارج از صفحه همه به معنای جلب اعتماد و اقتدار سیگنال از وب سایت های دیگر است. این امر عمدتا شامل ایجاد بک لینک با کیفیت بالا برای سایت شما است. اما Google همچنین ممکن است از سیگنال های خارج از صفحه برای اندازه گیری اقتدار سایت شما مانند E-A-T و اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی استفاده کند.

E-A-T

سئو تکنیکال:

در اینجا جایی است که شما اطمینان می یابید Google و سایر موتورهای جستجو می توانند همه صفحات وب سایت شما را خزنده و ایندکس کنند. سئو تکنیکال همچنین مواردی از جمله اطمینان از سریع بارگیری کردن صفحات را شامل می شود. و اینکه معماری سایت شما به درستی تنظیم شده است.

Interlinking Site Architecture Equals Easy Indexing

علائم تعامل کاربر (User Interaction Signals):

روشی که کاربران با سایت شما در تعامل دارند به Google کمک می کند تا بفهمد آیا صفحه شما با جستجوی شخصی مطابقت دارد. به عنوان مثال ، اگر صفحه شما دارای نرخ پرش بالایی است ، این می تواند نشانه آن باشد که صفحه شما به کسی پاسخ سوال خود را نمی دهد. و اگر گوگل صفحه شما را برای آن کلمه کلیدی مناسب نمی داند ، می تواند رتبه شما را کمی پایین بیاورد. یا کاملاً از صفحه اول  خارج کند.

Pogo Stick Effect

بررسی اجمالی SEM

به یاد داشته باشید: SEM یک اصطلاح سطح بالا است که شامل SEO می شود. بنابراین هر آنچه که در بالا برای SEO ذکر کردم در مورد SEM نیز صدق می کند. اما علاوه بر سئو ، SEM شامل PPC نیز می باشد. و PPC رشته ای است که مجموعه ای از ویژگی ها ، بهترین روش ها و موارد خاص خود را دارد.

نکته: چه از Google Ads و چه از Bing Ads استفاده می کنید ، تبلیغات پولی در جستجو کاملاً مربوط به پیشنهاد است. با PPC ، شما یک کلمه کلیدی خاص را پیشنهاد می دهید. و وقتی کسی آن کلمه کلیدی را جستجو می کند ، تبلیغ شما نشان داده می شود.

When You Bid On Keyword Your Ad Shows Up

رتبه بندی تبلیغات معمولاً متناسب با قیمت پیشنهادی شخصی است. بنابراین اگر بالاترین پیشنهاد قیمت را دارید ، بالاتر از همه تبلیغات دیگر ظاهر می شوید.

و وقتی کسی روی تبلیغ شما کلیک می کند ، هر مبلغی را که پیشنهاد دهید ، پرداخت می کنید. مبلغی که وقتی شخصی روی تبلیغ شما کلیک می کند پرداخت می کنید به عنوان هزینه کلیک (CPC) شناخته می شود.

 

Highest Bidder Will Appear Above There Ads

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply