ترندهای seo در سال 2021

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) یکی از موثرترین روش ها برای جذب مشتری بالقوه به وب سایت شماست. اما این مسئله مهم است – شما باید از آن به روش صحیح استفاده کنید. طبق آمار ، هر روز 3.5B جستجو در Google انجام می شود. اما در حالی که فقط 0.78٪ از جستجوگران Google روی نتایج صفحه دوم کلیک می کنند ، نتیجه # 1 در  جستجوی ارگانیک Google به طور متوسط ​​31.7٪ CTR است.

این آمارها منعکس کننده چیست؟

 

برای ایجاد ترافیک ارگانیک ، باید در صفحه یک SERP رتبه بندی کنید. و این همان جایی است که شما به SEO احتیاج دارید. با این حال ، SEO به طور مداوم در حال پیشرفت است. در این پست ، ما قصد داریم 10 روند مهم را که می توانید در سال 2021 برای موفقیت در SEO استفاده کنید ، پوشش دهیم. آنها شامل موارد زیر می شود:

1.هسته وب

2.Google BERT

3.تحقیق کلمات کلیدی

4.محتوای اصلی 

5.جستجوی صوتی

6.هوش مصنوعی

7.ویدئو مارکتینگ

8.فیچر اسنیپت

9.سئو اینفلوئنسر

10.EAT & Branded SEO

 

ما هر روند را توضیح خواهیم داد و نکات ، پیشنهادات و منابعی را برای بهینه سازی برای هر یک ارائه خواهیم داد.

 

مطالب مرتبط:

5 اصل اساسی SEO

9 نکته برای مبتدیان سئو

 

روند SEO برای استفاده در سال 2021

همانطور که در بالا گفتیم ، برای رتبه بندی بالاتر یا حفظ رتبه بندی خود ، باید استراتژی SEO خود را مطابق با   تکامل الگوریتم گوگل  تغییر دهید . در اینجا خلاصه ای از مهمترین روندهای جستجوگرها و گوگل برای اطلاع از اینکه از چه ابزاری استفاده می کنید و استراتژی هایی که برای سال 2021 اولویت دارید ، آورده شده است.

1. Core Web Vital به عنوان یک عامل رتبه بندی Google

در ماه می 2020 ، گوگل سه معیار جدید را به نام Core Web Vital برای سنجش تجربه کاربر استفاده کرد: بارگذاری ، تعامل و پایداری بصری. اساساً هر سه معیار مربوط به فقط یک چیز است و آن سرعت صفحه است: سرعت بارگیری صفحه ، تعاملی بودن آن با سرعت و ثبات هنگام بارگیری چقدر است.

 

Core Web Vital از مهمترین عوامل رتبه بندی گوگل در ماه می 2021 خواهد بود ، به این معنی که برای نمایش در صفحه اول باید به آنها بسیار توجه کنید. به عنوان مثال ، اگر دو صفحه با محتوای یکسان مرتبط وجود داشته باشد ، بنابراین معیارهای تجربه کاربر به ربات های موتور جستجو کمک می کند تا تصمیم بگیرند کدام یک باید بالاتر باشد.

معنای  این است که وب سایت هایی که دارای عدم تطابق محتوای عمدی هستند تأثیر منفی خواهند گذاشت. مهم نیست که این محتوای طولانی چقدر دقیق یا با کیفیت باشد ، اگر هدف کاربر را برآورده نکند ، BERT شما را نادیده می گیرد و محتوای دیگری را ترجیح می دهد که هدف پرسش داده شده را برآورده کند.

2. BERT Google به دنبال موارد منطبق است

الگوریتم BERT گوگل (نمایشگرهای رمزگذار دو طرفه از ترانسفورمرها) از یادگیری ماشین (ML) و پردازش زبان طبیعی (NLP) برای درک بهتر جستجوها و آنچه که کاربران واقعاً به دنبال آن هستند استفاده می کند. این برنامه به بیش از 70 زبان و تقریباً برای هر سوالی در Google English کار می کند.

با به روزرسانی BERT گوگل ، ربات های موتور جستجوی گوگل بسیار “گفتگو محور” شده اند ، بنابراین اکنون الگوریتم گوگل می تواند هدف جستجوگر را تفسیر کند. به عبارت ساده ، اکنون Google می تواند مواردی مانند مغز انسان را درک کند.

قصد جستجو دقیقاً همان چیزی است که کاربر هنگام نوشتن کلمه کلیدی خاصی در جستجوی Google به دنبال آن می گردد. آیا آنها به دنبال پاسخ به یک سوال هستند؟ لیستی از گزینه ها؟ یک آموزش ؟ یا اینکه آنها می خواهند کالایی بخرند و نقدها را بخوانند؟ اهداف زیادی وجود دارد که کاربران  جستجوی Google  را انجام می دهند ، بنابراین مهم است که مطمئن شوید محتوای شما و هدف کلمه کلیدی با هم مطابقت دارند.

نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که Google BERT مجازات الگوریتمی نیست. این بخشی از موتور جستجوی Google است که با درک سوالات مورد جستجو و محتوا به عنوان انسان ، به فیلتر کردن مرتبط ترین و مفیدترین محتوا برای کاربران کمک می کند. بنابراین باعث رتبه بندی یا مجازات سایت ها نخواهد شد. این فقط به کسانی که بهترین نتایج را به کاربران نشان می دهند لطف می کند ، کاری که گوگل همیشه در انجام آن تلاش کرده است.

 

اگر محتوای شما آن چیزی را که کاربر به دنبال آن است ارائه نمی کند ، محتوای شما مطابق با BERT نیست و برای طولانی مدت در آن کلمه کلیدی رتبه بندی نخواهید کرد. به همین دلیل است که انتشار محتوای ارزشمندی که هدف کاربر را برآورده می کند می تواند به شما کمک کند.

3. تحقیق در موردکلمات کلیدی از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد

بیش از 50٪ جستجوها جستجوهای بدون کلیک است. این بدان معناست که بیش از نیمی از جستجوهای Google (تقریباً 175 میلیارد جستجو در ماه) بدون هیچ گونه کلیک پایان می یابد. دلیل این امر این است که با چنین نتایج غنی در SERP – لیست های تجاری Google با منوها و اطلاعات تماس ، فیچر اسنیپت با پاسخ … مشتریان می توانند بدون نیاز به کلیک کردن روی نتیجه ، پاسخ های مورد نیاز خود را دریافت کنند  یا حتی تایپ کردن یک پرس و جو را تمام کنید ..

اما این به شرطی است که وب سایت ، تبلیغات ، نمایه کسب و کار و محتوای وبلاگ شما متناسب با هدف جستجوگر حاوی آن کلمات کلیدی باشد. با توجه به پیشرفت های انجام شده در SERP و وجود رقابت بسیار زیاد ، بسیار مهم است که برای جستجوی کلمات کلیدی که می توانند در واقع باعث ایجاد ترافیک و فروش برای تجارت شما شوند ، کمی در تحقیقات کلمات کلیدی سرمایه گذاری کنید.

 

 

چگونه انجامش بدهیم

کلمات کلیدی بلند و هدفمند را برای کسب و کار خود پیدا کنید. برای بدست آوردن  کلمات کلیدی به برخی خلاقیت ها و مهارت ها نیاز دارید. (اما راز در  سرچ کنسول گوگل است – معدن طلای شما که در آن می توانید به راحتی کلمات کلیدی منحصر به فرد برای بیزینس خود پیدا کنید)

در حالی که ابزارهای جستجوگرها و استفاده از آنها بسیارمهم است ، بسیار مهم است که شما SERP را برای آن کلمه کلیدی قبل از انتخاب آنالیز کنید. در آزمایشی که اخیراً انجام دادم ، متوجه شدم که اگر هدف درست باشد ، حتی یک کلمه کلیدی با حجم کم و فقط 10-20 جستجو در ماه می تواند هزاران دلار در ماه تولید کند.

به همین دلیل است که شما باید با حوصله  در مورد کلمات کلیدی خود تحقیق انجام می دهید و کلمات کلیدی را پیدا  کنید که به راحتی می توانند برای شما رتبه بندی و درآمدزایی کنند.

 

 

4.Google هنوز محتوای اصلی را می خواهد

از آنجا که محتوای عالی در سئو و رتبه بندی نقش اساسی دارد ، محتوای معتبر برای کسب و کارها بیش از یک برند تجاری  مهم است. به زبان ساده ، این محتوای منحصر به فردی است که قبلاً در جای دیگری منتشر نشده است.

 

آیا پیراهنی با همان رنگ و طرحی که از قبل دارید خریداری می کنید؟ نه اینجا هم همین اتفاق می افتد. (هزاران صفحه) محتوای مشابه زیادی در موضوعات مشابه موجود در Google ایندکس شده است. اگر بخواهید محتوایی تولید کنید که کاملاً مشابه محتوای موجود باشد که قبلاً در وب رتبه بندی کرده است ، چرا Google صفحه شما را بالاتر از مقاله اصلی قرار  دهد؟ به همین دلیل محتوای شما باید معتبر ، مفید و به نام تجاری شما ارزش افزوده داشته باشد.

 

5. جستجوی صوتی

به گفته گوگل ، 27 درصد بازدید کنندگان از کل جمعیت جهان از جستجوی صوتی در تلفن های همراه خود استفاده می کنند. علاوه بر این ، ComScore گزارش می دهد که بیش از نیمی از کاربران تلفن های هوشمند در سال 2020 با فناوری جستجوی صوتی درگیر هستند.

اکنون یک چیز وجود دارد ، بیشتر سوالات جستجوی صوتی طولانی مدت و بسیار خاص هستند. کاربران وقتی از جستجوی صوتی استفاده می کنند به دنبال پاسخ خاصی برای سوالات خود هستند. و چنین کاربرانی در مرحله بررسی قیف هستند و احتمال تبدیل آنها نسبت به بقیه کاربران بیشتر است. از آنجایی که به مرور زمان بهینه سازی جستجوی صوتی همچنان در حال افزایش است ، انتظار می رود روند رو به رشد در سال 2021 نیز ادامه یابد. بنابراین این از نظر سئو می تواند یک ضرورت باشد.

 

6. هوش مصنوعی

درست مثل اکثر صنایع ، هوش مصنوعی نیز در صنعت SEO و بازاریابی تغییر کرده است. دلیل این تأثیر هوش مصنوعی شخصی سازی AI است. و این یک واقعیت است: گوگل با استفاده از هوش مصنوعی نتایج جستجو را به جستجوگران ارائه می دهد.

سالها طول می کشد تا الگوریتم های موتور جستجو برای رتبه بندی صفحات وب استفاده شود. و سپس ایجاد استراتژی بر این اساس زمان زیادی می برد. در حالی که متخصصان سئو می توانند به چنین استراتژی هایی کمک کنند ، استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می تواند یک بازی را تغییر دهد. از نظر رمزگشایی الگوریتم ها و ایجاد استراتژی های مطلوب بسیار کارآمدتر و قدرتمندتر خواهد بود.

 

7. ویدئو مارکتینگ

یوتیوب بعد از گوگل با بیش از 1 میلیارد کاربر دومین موتور جستجو محبوب است. بنابراین حتی اگر اهل فیلم نیستید ، زمان شروع کار فرا رسیده است.

اما چگونه می توان آن محتوای ویدئویی را برای موتورهای جستجو بهینه کرد؟ با بهینه سازی نام و توضیحات کانال ویدیویی خود شروع کنید. اگرچه توصیف نباید با کلمات کلیدی بیش از حد پر شود ، اما توصیف کاربر پسندی از کانال شما ارائه می دهد.

8.فیچر اسنیپت

فیچر اسنیپت یا Position Zero در بالای جعبه مستطیل شکل در بالای SERP ظاهر می شوند.

این قطعه ها فقط برای جستجوگران مفید نیستند بلکه برای وب سایت ها نیز مفید هستند. با این وجود ، نمی توانید محتوایی را که در قطعه ویژه نشان داده شده است برای هر جستجوی مشخص انتخاب کنید. ربات های الگوریتم گوگل هستند که کار را انجام می دهند.

روش دقیق دستیابی به صفحه وب شما در قطعه ویژه مشخص نیست. بازاریابان و کارشناسان سئو از چند استراتژی استفاده می کنند که ممکن است مفید باشد. به عنوان مثال ، برای رسیدن به نتایج برجسته ، باید به یک سوال خاص پاسخ دهید ، و پاسخ دادن به صورت گلوله (محتوای خوش ساخت) بهتر است.

 

9. SEO اینفلوئنسر

اینفلوئنسرها افرادی هستند که میلیون ها دنبال کننده دارند و اگر بتوانید تجارت خود را به انها  نشان دهید، دنبال کننده های آنها  ممکن است مشتری شما شوند.

چنین اینفلوئنسرها طی سالها اعتماد مخاطبان بالقوه شما را جلب می کنند و اگر آنها برای حمایت از نام تجاری شما ظاهر شوند ، بازده سرمایه گذاری (ROI) بسیار زیاد است. بنابراین 89٪ از بازاریابان معتقدند که ROI ناشی از بازاریابی تأثیرگذار با سایر روشهای بازاریابی قابل مقایسه یا بهتر است.

با این حال ، شما باید در هنگام انتخاب تأثیرگذار برای تکمیل استراتژی SEO خود کاملاً مشخص باشید. هر نفوذی نمی تواند به برند شما کمک کند. شما باید مخاطبانی را انتخاب کنید که مخاطب مناسب داشته باشند – مخاطبی که می خواهید هدف قرار دهید.

 

10. EAT & Branded SEO

Google هنگام رتبه بندی کیفیت محتوا را ترجیح می دهد. اما آیا “کیفیت” به تنهایی جواب می دهد؟در اینجا 4 اصل EAT وجود دارد: تخصص ، اقتدار ، و قابل اعتماد بودن.

برندها آینده سئو هستند. سئو در حال تغییر به سمت  تجاری شدن و اقتدار است. هرچه برند شما از محبوبیت و اعتبار بیشتری برخوردار باشد ، بالاتر و بیشتر در Google رتبه خواهید گرفت. و این را در ماه های آینده متوجه خواهید شد.به همین دلیل است که باید تلاش کنید اعتبار برند خود را تثبیت کنید. در استراتژی سئو 2021 خود آن را از اولویت بالاتری برخوردار کنید. همچنین ، آگاهی از نام تجاری را افزایش دهید تا سوالات جستجوی مارک را افزایش دهید. سوالات تجاری یک عامل رتبه بندی پنهان است که به شما کمک می کند تا رتبه بالاتری کسب کنید و خود را به عنوان یک مارک معتبر در Google تثبیت کنید.

 

 

Leave a Reply